Regeneracja wtryskiwaczy

regeneracja wtryskiwaczy

Regeneracja wtryskiwaczy to bardzo często wybierane rozwiązanie przez użytkowników silników diesla, i mimo że te małe elementy silnika dają niewątpliwie „kopa” silnikom wysokoprężnym to kiedy przychodzi do ich wymiany kierowcy bardzo często chwytają się za głowę nie dowierzając jakie koszty się z tym wiążą.

Przy regeneracji wtryskiwaczy niezwykle istotnym jest aby zapobiec ich ponownym uszkodzeniom, a aby skutecznie do tego nie dopuścić należy usunąć przyczynę ich uszkodzenia a nie sam objaw, bez tego możemy być pewni kolejnej wizyty u mechanika.

Niejednokrotnie przy wymianie wtryskiwaczy lub ich regeneracji jest wymiana pompy wtryskowej jak również oczyszczenie zbiornika paliwa i reszty elementów układu. Jedną z częstych przyczyn uszkodzenia wtryskiwaczy jest bowiem łuszczenie się metalu pompy wtryskowej, a powstające w ten sposób opiłki zostają rozsiane po całym układzie paliwowym doprowadzając do awarii nie samych tylko wtryskiwaczy.

Co ciekawe takiego typu awarie nie są tylko domeną starych samochodów a zdarzają się również i w nowych, a nawet tych na gwarancji i niestety i w tych przypadkach naprawą zostaje obciążony właściciel pojazdu a serwis zwala całą usterkę na tankowanie nieodpowiedniej jakości paliwa przez właściciela. Aby uniknąć podobnych przypadków musimy niestety zadbać o lepsze paliwo jak również regularną wymianę filtrów w naszym pojeździe.

Jak możemy rozpoznać że nasze wtryskiwacze wymagają regeneracji?

Zazwyczaj objawy są dość łatwe do zauważenia, niejednokrotnie zauważalne naocznie w postaci dymu lub kontrolki check engine, do tych mniej zauważalnych należą nieznaczne spadki osiągów, spadek mocy na wysokich obrotach, problem z odpalaniem oraz zwiększona konsumpcja paliwa. Mimo iż wyżej wymienione objawy nie umożliwiają nam jazdy to po dłuższym ignorowaniu takiego zachowania pojazdu możemy pozostać z unieruchomionym samochodem.

Regeneracja wtryskiwaczy nie jest procesem który możemy przeprowadzić w domowym warsztacie, niezbędne do tego są specjalistyczne narzędzia i procedury których dokonać mogą tylko specjaliści, dlatego zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami w celu umówienia się na wizytę.

Zobacz również co jeszcze oferuje nasza firma: