Fiat Ducato 2.3 JTD. 3 urwane świece żarowe

Naszym kolejnym zleceniem było odwiedzenie klienta posiadającego Fiata Ducato z silnikiem 2.3 JTD usterka polegała na urwaniu świec żarowych. Fiat Duciato to dość popularny model samochodu na potrzeby transportowe w produkcji znalazły się 4 jednostki napędowe od silnika dwu litrowego który był najsłabsza jednostką o mocy 115KM poprzez silniki 2.3 litra rzędu 130 KM oraz 148 KM kończąc na najmocniejszym silniku o pojemności trzech litrów i mocy 177Km. Odziwo gama tych silników wychodziła w porównaniu z VW zdecydownie korzystniej.

Silnik który mieliśmy okazję obsłużyć to 2.3 JTD jednostka 4 rzędowa z momentem obrotowym do 270 Nm taki silnik świetnie sprawdza się na trasach jak również bywa nie tak paliwożerny w mieście jak jednostka 3.0. Od klienta otrzymaliśmy informacje że doszło do urwania świec żarowych, niestety aż trzech było to skutkiem próby ich wykręcenia niestety działanie siłowe nie przyniosło rezultatu innego niż dalsze uszkodzenie.

Apleujemy do wszystkich klientów jeśli świeca nie wychodzi sama to nie ma co robić tego „na siłę” i choćbyśmy ciągneli ją nie wiaodmo z jaką energią to prędzej dojdzie do zerwania aniżeli wyjęcia świecy. Taką metodą możemy narazić się na jeszcze wieksze koszty dlatego zlecamy kontakt z fachowdzami którzy mają do tego odpowiednie narzędzia, a przede wszystkim wiedzę i doświadczenie. Po zgłoszeniu pognaliśmy czym prędzej do klietna jak się okazało nie jest tak źle i cała naprawa odbyła się w przeciągu dwóch godzin, w tym czasie przygotowaliśmy odpowiednio miejsce pracy oraz sam pojazd dzięki czemu wszystko poszło sprawnie i bezproblemowo.

No Comments

Post A Comment