Wykręcanie świec żarowych

wyciąganie świec żarowychWykręcanie świec żarowych to nie lada zmora właścicieli silników Diesla, my jako profesjonaliści zdajemy sobie sprawę że jedną z często występujących awarii, które nie są takie proste do usunięcia są różnego rodzaju awarie świec żarowych problem wtedy może stanowić wykręcanie świec żarowych. W silnikach diesla
świece żarowe odpowiadają za podgrzanie powietrza w komorze spalania a co dalej idzie zapłonu mieszanki i w rezultacie startu silnika, stosowane są w modelach nowych pojazdów jak i tych starszych. Jak możemy się zatem domyślić jest to przyczyną niemożliwości odpalenia samochodu i wymaga od nas wymiany świec na nowe jednak ich wykręcenie nie zawsze jest takie proste. Bardzo często świece żarowe są zapieczone lub po prostu podczas próby odkręcenia się urwą, często ta przypadłość zdarza się również u mechanika w sytuacji gdy klient przyjechał po prostu na wymianę, rodzi to sporo niepotrzebnych sytuacji bo klient zostaje wtedy narażony na dodatkowe często nie małe koszta.

Wykręcanie świec żarowych jednak nie zawsze musi się kończyć zdjęciem głowicy i wysokimi kosztami naprawy nasza firma dysponuję szeregiem różnych narzędzi, różnych producentów dzięki którym możemy sprawnie
wykręcić świecę żarową do każdego przypadku podchodzimy inwidualnie stosując opracowane metody wykręcania świec żarowych.

W naszym zespole znajdują się tylko i wyłącznie wyszkoelni specjaliści wyposażeni w profesjonalne narzędzia które umożliwiają w błyskawiczny sposób usuwanie wszelakich skomplikowanych usterek, proceduty napraw w Deiesel Help nastawione sa na jak najlepszą obsługe klienta starając się oszczędzać jego czas i pieniądze.

Nasi mechanicy dojeżdżają na miejsce dzięki czemu klient oszczędza na transporcie pojazdu do warsztatu, a usługa sprawnie i szybko jest wykonywana w miejscu zamieszkania klienta.

Naprawy dokonujemy szybko i sprawnie, zdajemy sobie sprawę jak ważny dla każdego jest czas, to właśnie dzięki szeregu profesjonalnych narzędzi jesteśmy wstanie zagwarantować usługi na najwyższym poziomie.

Dbając o naszych klientów życzymy im jak najmniej wzywania naszych specjalistów dlatego zamieszczamy poniżej poradnik który przyblizy wam co nieco na temat świec żarowych.

Świece żarowe bez tajemnic

Silniki diesla w odróżnieniu od ich benzynowych odpowiedników używają nieco innych świec do zapalenia mieszanki paliwowej, tutaj zapłon nie odbywa się za pomocą iskry wygenerowanej ze świecy a stopniowego podniesienia temperatury w cylindrze – dlatego też stosowane są świece żarowe. Cały proces wygląda w następujący sposób świeca podgrzewa w komorze spalania powietrze którego podnosząca się temperatura powoduje zapłon mieszanki paliwowej wywołując rozruch silnika.

Świece żarowe możemy podzielić na dwa typy metalowe w których elementem nagrzewającym powietrze jest spirala również metalowa oraz ich ceramiczny odpowiednik który posiada umiejscowiony w ceramice element grzewczy. Tutaj powstaje pytanie czy któreś z przedstawionych świec mają przewagę nad drugimi? oczywiście że tak i są to świece ceramiczne – ich zaletą jest przede wszystkim większa trwałość, wysoka temperatura topienia i znacznie szybsze nagrzewanie aktualnie nawet poniżej 4 sekund.

Jak rozpoznać że to uszkodzenie świecy?

 

Najczęściej występującym objawem jest nierówna praca silnika na wolnych obrotach, „kołysanie” tudzież rwanie przy wciskaniu pedału gazu, możemy zaobserwować również spadek mocy silnika podczas jazdy – wolniejsze przyspieszenie i mniejszą dynamikę. Jeśli nie mamy pewności zawsze możemy wykręcić świece i podłączając do akumulatora sprawdzić czy się nagrzewają, kiedy stwierdzimy że świeca żarowa w naszym silniku jest uszkodzona zaleca się jednorazową wymianę wszystkich tak aby w najbliższym czasie uniknąć kolejnego przepalania. Jazda z jedną uszkodzoną świecą obniża żywotność pozostałych dlatego w najbliższym czasie tak czy inaczej może czekać nas wymiana.

Zapoznaj się również z naszym drugim poradnikiem jak ocenić stan świec żarowych.

 

Zobacz również co jeszcze oferuje nasza firma: