Naprawa gwintów poznań

naprawa gwintów poznańNaprawa gwintów stanowi poważny problem i niejednokrotnie jest zmorom nie jednego kierowcy z silnikiem diesla, skąd się biorą uszkodzenia gwintów głowicy i jak im zaradzić postaramy się opisać poniże. Wymiana świec żarowych zdaje się być rutynową czynnościa jednakże niejednokrotnie może przysporzyć sporo problemów. A to za sprawą faktu iż przy świecach żarowych często gromadzi się nagar który to może prowadzić do ich zapieczenia. W dalszej konsekwencji znacznie utrudnia ich wykręcenie.

Niestety większość kierowców próbuje na własną rękę dokonać wymiany zużytych świec żarowych na nowe. Takie samoczynne naprawy bardzo często prowadzą do uszkodzeń gwintów. W przypadku problemów z wykręceniem świecy stosują oni rozwiązania siłowe prowadząc tym samym do zerwania świecy i ukruszenia lub całkowitego uszkodzenia gwintu. Takie działanie prowadzi tylko do dalszych uszkodzeń których bez specjalistycznych narzędzi i pomocy fachowców od naprawy gwintów usunięcie nie będzie możliwe. Co gorsza takie uszkodzenia mogą powstać również w warsztatach samochodowych gdzie wydawać się mogło mamy do czynienia z profesjonalistami. Niejednokrotnie wzywani byliśmy przez różnego rodzaju serwisy do usunięcia awari i naprawy gwintów będących pozostałością po próbie wymiany świec żarowych.

Podczas wymiany żarników gdy świeca jest zapieczona może również dojść do uszkodzenia samego gwintu
zarówno samej świecy jak również gwintu głowicy. O tyle o ile wymiana samej świecy nie jest stanowi problemu wystarczy wymienić świecę o tyle naprawa gwintu głowicy wymaga nagwintowania go od nowa za pomocą gwintownicy.

Aby uniknąć podobnej sytuacji w przyszłości po wyjęciu świecy gwint
musi zostać oczyszczony i posmarowany specjalnym smarem aby nie doszło do zapieczenia ponownie.

Naprawa gwintów

jest metodą szybszą oraz zdecydowanie najtańszą w procesie usuwania awarii świec żarowych. Zalecamy gorąco samemu nie próbować naprawić wyżej wymienionych uszkodzeń. Zarówno gwintów jak i świec żarowych, nic bowiem nie zastąpi pomocy wyspecjalizowanego fachowca który uzbrojony w profesjonalne narzędzie napewno zaradzi powstałej sytuacji.

Niestety w silnikach diesla takie defekty są normalnością i każdy posiadacz tak zwanego ropniaka musi liczyć się z tym, że kiedyś przyjdzie mu wymieniać świece żarowe na nowe. Dlatego zwracamy uwagę aby dokonywać tego ze szczególną delikatnością, bardzo łatwo o usterkę która może nas wtedy drogo kosztować.

Kiedy zauważą Państwo że wykręcenie świecy idzie opornie radzimy nie próbować dalej. Na pewno nie sotosować pomysłowych rozwiązań z internetu. Taka „zabawa” może doprowadzić do większych uszkodzeń. Zachęcamy natomiast kontakt z naszymi specjalistami, którzy bezproblemowo i błyskawicznie usuną usterkę dojeżdzając do Państwa. Nasz serwis działa szybko i bezproblemowo a wykwalifikowani specjaliści dokonają naprawy Twojego auta w jak najszybszym możliwym czasie, napisz lub zadzwoń odpowiadamy na każde wezwanie.

Warsztat Diesel Help wypracował przez lata własne metody naprawy gwintów w głowicy. Naszych klientów przestrzegamy aby przy wymianie świec żrowych zwracać szczególną uwagę na kilka aspektów i przygotować sięodpowiednio do takiej wymiany. O tym jak wykręcać świece aby nie ponosić dodatkowych kosztów naprawy gwintów napisaliśmy w poradniku tutaj Odpowiednie przygotowanie na pewno zaoszczędzi Państwu zarówno nerwów jak i niepotrzebnych kosztów, jeśli jednak pojawi się usterka lub stwierdzą Państwo że sami nie podołają naprawie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Zobacz również co jeszcze oferuje nasza firma: