Naprawa gwintów poznań

naprawa gwintów poznańNaprawa gwintów stanowi poważny problem i niejednokrotnie jest zmorom nie jednego kierowcy z silnikiem diesla, skąd się biorą uszkodzenia gwintów głowicy i jak im zaradzić postaramy się opisać poniże. Wymiana świec żarowych zdaje się być rutynową czynnościa jednakże niejednokrotnie może przyspożyć więcej problemów niż to by się mogło wydawać, przy świecach żarowych często gromadzi się nagar który to może prowadzić do ich zapieczenia co w konsekwencji znacznie utrudnia ich wykręcenie.

Niestety większość kierowców próbuje na własną rękę dokonać wymiany zużytych świec żarowych na nowe co bardzo często prowadzi do uszkodzeń gwintów ponieważ w przypadku problemów z wykręceniem świecy stosują oni rozwiązania siłowe prowadząc tym samym do zerwania świecy i ukruszenia lub całkowitego uszkodzenia gwintu. Takie działanie prowadzi tylko do dalszych uszkodzeń których bez specjalistycznych narzędzi i pomocy fachowców od naprawy gwintów usunięcie nie będzie możliwe. Co gorsza takie uszkodzenia mogą powstać również w warsztatach samochodowych gdzie wydawać się mogło mamy do czynienia z profesjonalistami ale niejednokrotnie wzywani byliśmy przez różnego rodzaju serwisy do usunięcia awari i naprawy gwintów będących pozostałością po próbie wymiany świec żarowych.

Podczas wymiany żarników gdy świeca jest zapieczona może również dojść do uszkodzenia samego

gwintu

zarówno samej świecy jak również

gwintu

głowicy. O tyle o ile

naprawa gwintu

samej świecy nie jest stanowi problemu wystarczy wymienić świecę o tyle

naprawa gwintu

głowicy wymaga nagwintowania go od nowa za pomocą gwintownicy.

Aby uniknąć podobnej sytuacji w przyszłości po wyjęciu świecy

gwint

musi zostać oczyszczony i posmarowany specjalnym smarem aby nie doszło do zapieczenia ponownie.

Naprawa gwintów

jest metodą szybszą oraz zdecydowanie najtańszą w procesie usuwania awarii świec żarowych. Zalecamy gorąco samemu nie próbować naprawić wyżej wymienionych uszkodzeń zarówno gwintów jak i świec żarowych, nic bowiem nie zastąpi pomocy wyspecjalizowanego fachowca który uzbrojony w profesjonalne narzędzie napewno zaradzi powstałej sytuacji.

Niestety w silnikach diesla takie defekty są normalnością i każdy posiadacz tak zwanego ropniaka musi liczyć się z tym, że kiedyś przyjdzie mu wymieniać świece żarowe na nowe dlatego zwracamy uwagę aby dokonywać tego ze szczególną delikatnością, bardzo łatwo o usterkę która może nas wtedy drogo kosztować.

Kiedy zauważą Państwo że wykręcenie świecy idzie opornie radzimy nie próbować dalej a już na pewno nie sotosować pomysłowych rozwiązań z internetu ponieważ może to doprowadzić do większych uszkodzeń, zachęcamy natomiast kontakt z naszymi specjalistami, którzy bezproblemowo i błyskawicznie usuną usterkę dojeżdzając do Państwa. Nasz serwis działa szybko i bezproblemowo a wykwalifikowani specjaliści dokonają naprawy Twojego auta w jak najszybszym możliwym czasie, napisz lub zadzwoń odpowiadamy na każde wezwanie.

Zobacz również co jeszcze oferuje nasza firma: