Naprawa gwintów – Renault Kangoo 1.9 dCi

Naprawa gwintów – Renault Kangoo 1.9 dCi

Podczas samodzielnych wymian świec żarowych niejednokrotnie dochodzi nie tylko do uszkodzeń samych świec w postaci ich urwania ale również do uszkodzeń gwintu głowicy a co za tym idzie problemem staje się później zamontowanie nowej świecy, tak też i było tym razem klient posiadający pojazd Renault Kangoo z silnikiem 1.9 dCi uszkodził gwint w głowicy przez co nie był wstanie zamontować nowych żarników.

Silnik 1.9 dCi to jednostka która została wyprodukowana w 1999 roku i przez wiele lat była głównym silnikiem diesla fransuckiej firmy Renault, można go było spotkać w modelach pojazdów takich jak Laguna, Megane, Scenic czy Espace co ciekawe również Mistubishi i Volvo kożystało z tego silnika. W roku 2005 francuzi wykorzystali w silniku układ wtryskowy Common Rail generacji II dzięki temu rozwiązaniu nawet przy ostrej dynamicznej jeździe silnik ma niskie zużycie paliwa co niewątpliwie jest sporą zaletą.

Kolejnym plusem motoru znad sekwany jest brak charakterystycznej dla niemieckiego TDI „turbo dziury” silnik bardzo płynnie przyspiesza i nie jest głośny nawet podczas jazdy na trasach szybkiego ruchu. Na tym jednak możemy zakończyć wymienianie zalet powyższego silnika i przejść do wtryskiwaczy które są niewątpliwie jednym z słabszych elementów tego motoru.

Wtryskiwacze ulegają zapieczeniu a ich wymiana bardzo często kończy się wzywaniem specjalistów jak fachowcy z naszej firmy. Wspomniany wcześniej Renault Kangoo stał już w zaprzyjaźnionym z nami serwisie i jego właściciel doskonale wiedział do kogo zadzwonić aby szybko i bezproblemowo usunąc usterkę. Po kilku godzinach od wezwania klient mógł wyjechać pojazdem z warsztatu i zadowolony udać się do domu.

No Comments

Post A Comment