Urwana świeca żarowa – Opel Meriva 1.7 cdti

Urwana świeca żarowa – Opel Meriva 1.7 cdti

Ostatnio trafiła nam się urwana świeca w oplu Meriva wyposażonym w silnik produkowany przez firmę isuzu a mowa tutaj o 1.7 cdti który jest świetnym silnikiem niemalże bezawaryjnym do 250tys km montowanym nie tylko w oplach ale również swego czasu w Hondach. Po raz pierwszy silnik trafił do opla astry F w 1999 roku aby później zagościć w wielu innych modelach niemieckiego koncernu którego właścicielem jest General motors.

Kierowcy pojazdów z tym modelem silnika zgodnie stwierdzają że do 200tys km wystarczy standardowo dokonywać przeglądów, później może dojść do uszkodzeń turbosprężarki, zaworu sterującego geometrią oraz pojawić się mogą wycieki z pompy olejowej co może doprowadzić nawet do zerwania paska rozrządu, ale jak wiemy nic nie jest wieczne i kiedyś zużyte elementy trzeba wymienić.

Dziś akturat naprawa dość standardowa chociaż nie taka prosta jak mogłoby się wydawać. Urwana świeca drugiego cylindra jest dość ciężkim orzechem do zgryzienia znajduje się bowiem od strony ściany komory silnika i wymaga demontażu erg. Nasi specjaliści jednak poradzili sobie wzorowo i świeca żarowa została sprawnie i bez żadnych niespodzianek wymieniona.

wykręcanie świec żarowych świece żarowe urwana świeca żarowa

No Comments

Post A Comment