Wykręcanie świec żarowych Opel Vivaro 2.0. CDTI

Wykręcanie świec żarowych Opel Vivaro 2.0. CDTI

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność obsługiwać klienta który był dumnym posiadaczem Opla Vivaro z silnikiem 2.0 CDTI. Silnik ten z powodzenim montowany jest w wielu pojazdach poza Oplem również w takich markach jak Saab, Fiat, Alfa Romeo jak również Lancia, Jeep i inne. Silnik powstał w wielu wersjach od 110 do 195KM i cieszy się sporym powodzeniem a to za sprawą zastosowania systemu Common Rail który z wtryskiwaczami jest jednostką dość mało awaryjną.

Jeśli mielibyśmy wymienić wady owego silnika to niewątpliwie jest nią montowany jak w wielu nowoczesnych silnikach diesla filtr cząstek stałych DPF, o tyle o ile właściciele samochodów używanych na trasie nie mają się co martwić to jednak Ci który używają pojazdów w cyklu miejskim mogą liczyć się z kosztowną naprawą. Niejednokrotnie lepszym rozwiązaniem jest stałe usunięcie tego filtra aniżeli jego późniejsza naprawa.

W przedstawionym wyżej modelu Opla Vivaro musieliśmy wykręcić świece żarowe, oczyścić ich gniazda i oczywiście poprawić gwinty, całość nie trwała zbyt długo i nasz klient mógł się ponownie cieszyć sprawnym pojazdem.


wykręcanie świec żarowych

No Comments

Post A Comment