Wykręcanie świecy żarowej – Peugeot Partner 1.6 HDI.

Wykręcanie świecy żarowej – Peugeot Partner 1.6 HDI.

Dziś mieliśmy okazję zająć się silnikiem bardzo wdzięcznym i bardzo popularnym wśród wielu marek mowa oczywiście o 1.6 HDI który tym razem osadzony był w Peugocie. Na wstępie słów kilka o samej jednostce która niewątpliwie stała się bardzo popularnym silnikiem montowanym w pojazdach Mazdy, Volvo, Forda, Suzuki i wielu innych. Silniki z tej gamy charakteryzuje wtrysk common rail oraz naszpikowanie elektroniką co powoduje że wszelkie naprawy lepiej zlecić ludziom znającym się na temacie. Popularność silnika powoduje że często słyszy sęi o jego usterkach jednak ilośc zadowolonych użytkowników jest tak duża że odsetek awarii staje się stosunkowo niewielki.

Jakie usterki możemy spotkać w silniku 1.6 Hdi?

Zazwyczaj są to standardowe usterki taki jak uszkodzenie dwumasy, problemy ze szczelnością wtryskiwaczy, awarie zaworów w common rail oraz wycieki oleju i problemu z rozciąganiem się łańcucha rozrządu. Nie obędzie się również bez uszkodzeń turbosprężarki ale to akurat nie powinno nikogo dziwić w silnikach diesla.

Nasz pacjent miał problem z zapieczonym żarnikiem świecy żarowej, który jak to w takich przypadkach bywa nie dał się usunąć. Na pomoc przybyli fachowcy z naszej filmy którzy w bardzo krótkim czasie poradzili sobie z usterką i wykręcili żarnik świecy żarowej i wymienili na nowy.

No Comments

Post A Comment