Wykręcanie żarników świec żarowych – Ford Fiesta Mk6 1,4 TDCI

Dzisiaj naszym pacjentem okazał się pojazd marki Ford dokładniej rzecz ujmując Ford Fiesta w wersji MK6 z silnikiem 1.4 TDCI.
Gama tego silnika nie wygląda imponująco montowany były silniki z mocą od 68KM lub też 70KM. Silnnik 4 cylindrowy posiada wtrysk bezpośredni oparty o system Common Rail. Jednostki te są dość trwałe z powodu ich dość uproszczonej konstrukcji jak również nieobecności w jednostce koła dwumasowego. Minusem tego silnika jest dość niska moc i dynamika jazdy jak również kultura pracy silnika, jest on stosunkowo wybredy i należy zwracać uwagę jakie paliwo tankujemy bowiem te gorszej jakośći moga powodować usterki wtryskiwaczy.

Dzisiejsze zmagania naszych specjalistów z powyższą jednostką polegały na wykręceniu żarników świec żarowych, konkretnie chodziło o świece dla pierwszego i trzeciego cylindra silnika. Problematyczne w tym modelu jest położenie samych świec bowiem znajdują się one od strony grodziowej, a co za tym idzie dostęp do nich jest nieco ograniczony, jednakże dla naszych serwisantów nie ma rzeczy nie możliwych i całą naprawę wykonali w ciągu 30 minut.

poniżej przedstawiamy zdjęcia silnika pacjenta marki Ford.

No Comments

Post A Comment