Wymiana wtryskiwaczy Renault Trafic 1,9dci

Wymiana wtryskiwaczy Renault Trafic 1,9dci

Tym razem dość ciekawy przypadek, a to dlatego że to na co tak bardzo zwracamy uwagę naszym klientom zadziało się właśnie tutaj, chodzi oczywiście o próby samodzielnego wyciągania wtrysków. Bohaterem tym razem był znany już nam silnik z ostatniej wizyty u Renault Kangoo tym razem silnik należał do Trafica. Jak już pisaliśmy silniki 1.9 dCi są bardzo popularne w pojazdach znad Sekwany i trudno się temu dziwić ponieważ ten model jest bardziej żywotny i tańszy w naprawie od swojego młodszego brata w wersji 2.0

Wracając jednak do sedna sprawy oczywiście zapiekły się wtryskiwacze które wymagały wymiany, jednak właściciel nijak mógł je wyciągnąć wpadł na pomysł stworzenia swoistego młota bezwładnościowego który miał pomóc w usunięciu wadliwego wtrysku. Niestety mimo iż konstrukcja wyglądała imponująco nie udało się wyciągnąć wtryskiwacza i konieczna była pomoc naszego specjalisty. Na łamach naszego serwisu często przestrzegamy przed rozwiązaniami siłowymi a tym bardziej własnej roboty, możemy bowiem narobić więcej szkód niż pożytku a wtedy koszty naprawy będą o wiele większe niż w tym przypadku.

Nasi specjaliści pojawili się na miejscu bardzo szybko i również szybko usunęli wtrysk dokonując wymiany wtrysków na nowe, poniżej kilka zdjęć „pacjenta” i wspomniany wyżej młot.


wyciąganie wtryskiwaczy wiciąganie wtrysków

No Comments

Post A Comment